Sidebar

Kurs przeznaczony jest dla samodzielnych specjalistów zajmujących się testowaniem oprogramowania, analityków testów, analityków biznesowych oraz testerów oprogramowania. Nie mniej jednak każdy, kto uczestniczy w procesie zbierania i analizy wymagań, przeglądach, czy przygotowywaniu i wykonywaniu testów systemowych lub akceptacyjnych zdobędzie w trakcie szkolenia wartościową wiedzę i umiejętności.

ISTQB Certyfikowany Tester Poziom Zaawansowany – jeśli posiadasz już certyfikat Poziomu Podstawowego, możesz rozwijać swoje kompetencje w trzech specjalizacjach: Menedżer Testów, Analityk Testów i Techniczny Analityk Testów. Na szkoleniu ISTQB Advanced Test Analyst omawiane są bloki tematyczne zgodne z przewodnikiem szkolenia ISTQB (sylabusem).

W trakcie zajęć uczestnicy analizują specyfikacje wymagań, poznają użyteczne techniki projektowania testów i stosują je uwzględniając rozmaite charakterystyki systemów, takie jak dokładność, użyteczność, dostępność i kompatybilność.

Kluczowe umiejętności zdobywane w trakcie nauki to: przeglądanie różnych typów specyfikacji, identyfikacja i analiza ryzyka produktowego, projektowanie testów, priorytetyzacja testów, raportowanie defektów oraz analiza wyników. Uczestnicy usystematyzują swoją wiedzę na temat procesu testowania i zarządzania nim, jak również poznają najważniejsze zagadnienia związane z wykorzystaniem narzędzi wspierających zadania wykonywane przez analityka testów.

Szkolenie prowadzone jest w języku polskim, natomiast materiały szkoleniowe zawierają treści w języku angielskim. Egzamin dostępny jest w języku angielskim.

Tematyka:

  1. Testing Process (3h 20')
  2. Test Management: Responsibilities for the Test Analyst (1h 30')
  3. Test Techniques (13h 45')
  4. Testing Software Quality Characteristics (1h 20')
  5. Reviews (2h 45')
  6. Defect Management (2h)
  7. Test Tools (45')

 

Plan szkolenia (sylabus): wersja angielska (rok 2012)

Czas trwania: 4 dni, w godzinach 9:00 - 17:00

Cena: 2999 PLN + 23% VAT

Egzamin: 1000 PLN + 23% VAT

Egzamin próbny w cenie szkolenia.

Szkolenie zamknięte (cena do negocjacji) - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualny terminarz szkoleń znajduje się tutaj.